З Днем Конституції України

Шановні друзі!

Кейтерингова компанія ЗАВТРАК НА ТРАВЕ щиро вітає вас з визначним державним святом – річницею прийняття Конституції України! Бажаємо нам усім жити у правовій та мирній державі!

З Днем Конституції України

Діючу Конституцію України було прийнято у 1996 році. А ми вирішили зануритися ще глибше та згадати рік 1710. Тогоріч, 5 квітня, на козацьких зборах, було підписано першу у Європі Конституцію. Її автор запорозький гетьман Пилип Орлик випередив свій час, вперше в історії обгрунтувавши можливість існування демократичної парламентської республіки. Вже тоді у «Договорі…» було зазначено необхідність існування незалежних судів, боротьби з корупцією та обмеження владних повноважень.

Повноцінним діючим законом стати цьому договору так і не довелося, втім прецедент відбувся. Адже перші Конституції в Європі та США з’явилися лише сімдесят років потому.

28 червня 1996 року засідання Верховної Ради щодо нинішньої Конституції тривало 23 години поспіль, 315 з 450 парламентарів підтримали основний закон. Україна останньою з пострадянських країн прийняла нову Конституцію.

Пам’ятаймо свою історію та творімо нову. Нову, якою пишатимуться нащадки!

Слава Україні!

Понравилось? Поделитесь с друзьями!
2019-07-03T11:52:09+02:0026 Червня, 2019|